The Limited Times

Now you can see non-English news...

אין מקום לטעויות: המשחק הקריטי של האלופה | ישראל היום

2020-09-16T12:29:10.694Z

| כדורגל ישראלי


הזרים שלא רוצים להגיע, אבל עשויים להשתכנע במקרה של השתתפות בליגת האלופות או בליגה האירופית • האכזבה של גולדהאר משנתיים של הדחות כבר בשלב המוקדמות • ושחקני הבית שמחפשים חשיפה כדי למצוא קבוצה מעבר לים • כך הפך המשחק מול דינמו ברסט לקריטי עבור מכבי ת"א

  • מכבי ת"א חוגגת. יצליחו לחזור הערב לאירופה?

    צילום: 

    עמי שומן

הטראומה שחטפה בעונה שעברה עם ההדחות מהמפעלים האירופיים על ידי קלוז' וסודובה, גרמה למכבי ת"א להתעורר מהר מתנומת הקיץ ולטרוף את הליגה כל הדרך לעבר אליפות נוספת. גיורגוס דוניס יקווה שהסטירות שקבוצתו חטפה העונה בשני מחזורי הפתיחה של הליגה  יספקו אותו אפקט, רק הפוך - בדרך להבטחת עונה אירופית.

בקריית שלום יש מי שטוענים שמהמשחק הערב נגד דינמו ברסט  "אין דרך חזרה". ההגדרה הזו נכונה ולא נכונה. מצד אחד, אם מכבי תודח מול הבלארוסים היא יכולה לשכוח מהעפלה לליגת האלופות כנראה גם בשנים הקרובות לנוכח השיטה  החדשה של אופ"א, וגם כשתנשור לליגה האירופית היא תצטרך לעבור צמד משחקים בפלייאוף.

מנגד, ניצחון על ברסט יסדר לה מפגש מול רד בול זלצבורג בפלייאוף הצ'מפיונס, ובמקרה של הפסד מקום מובטח בשלב הבתים  בליגה האירופית, או אם תרצו -  מענק כספי של  6-5 מיליון יורו.

ההשלכות הכלכליות של הגעה לשלב בתים בליגה האירופית, ועל אחת כמה וכמה לזה של ליגת האלופות (15 מיליון יורו), ידועות לכולם, בוודאי כשהצהובים עדיין נתונים לסנקציות של עבירות הפייר פליי, אבל יש שני היבטים נוספים שהופכים את המשחק הערב לקריטי.

פרץ וייני. יצליחו לשכוח את פתיחת העונה האנמית? // צילום: אלן שיבר 

מאז התיקו מול בני יהודה שמעו שחקני האלופה את דוניס מדבר כמה וכמה פעמים על כך ש"אירופה זו  המטרה הגדולה". זה נכון במיוחד עבור הבעלים הקנדי מיטש גולדהאר, שלא אהב את העובדה שבשנתיים האחרונות הצהובים לא עברו את שלבי המוקדמות.

גארסיה וראיקוביץ' כתקדים

להבטחת עונה אירופית יש השפעה גם על העונה בליגה. עד עכשיו הצהובים לא הצליחו להחתים שום שחקן זר - למרות שכמעט כל הזרים  שלהם עזבו הקיץ (אמאדור, אופואדו, ג'ראלדש ויאניוטיס). אדוארדו גררו,  שסיים השאלה בבית"ר ת"א/בת ים, לא היה בתוכניות, אבל בלית ברירה הפך לחלק קבוע מהסגל - מצב לא אידיאלי, בוודאי לקבוצה כה מסודרת ומאורגנת.

מכבי פנתה לבלמים ולחלוצים זרים, אבל בכל פעם נתקלה באחת משתי האופציות: סירוב בגלל השכר הנמוך יחסית שהקבוצה מציעה כיום, בניגוד לחוזים השמנים בעבר, או  החשש מלהגיע לישראל. "זרים אף  פעם לא ממהרים לבוא לארץ", אמרו  בסביבת המועדון, "אבל עכשיו, עם המצב של הקורונה במדינה, הרבה יותר  מלחיץ אותם להגיע".

בנקודה הזו אתם בוודאי תוהים איך ניצחון בודד על ברסט יכול לשנות  את המצב. ובכן, במכבי מסתמכים על מקרי העבר שבהם הצליחו לשכנע זרים להגיע לקריית שלום תוך שימוש בקלף ההשתתפות בליגת האלופות או בליגה האירופית, כפי שקרה עם קרלוס גארסיה או פרדראג ראיקוביץ', שרצה לשחק בליגת האלופות והאלופה התאימה לו באותו שלב כמו כפפה ליד.

גולסה וביטון בתמונת ה-11

אם בסופו של דבר, כתוצאה מהעפלה לשלב הבתים באחד המפעלים, מכבי תצליח להנחית שני זרים איכותיים - תהיה לכך השפעה עצומה על הליגה, ומן הסתם הגעה של רכש תיצור מאבק על הסגל ואולי תעיר חלק מהשחקנים הקיימים, שנראו כבויים בליגה.

אייל גולסה. הפעם יפתח בהרכב? // צילום: אלן שיבר 

וכמו שבהנהלה נואשים לעבור שלב ולהבטיח עונה אירופית, כך גם  כמה מהשחקנים. מדובר על דן גלזר,  יונתן כהן, דור פרץ ואילון אלמוג, שמכוונים לצאת לאירופה וסוכניהם בודקים להם כל הזמן אופציות מעבר  לים. אלא שלהבדיל מפרץ, לשלושת הנוספים אין יותר מדי הופעות בזירה האירופית, והם סבורים שכאלה יגדילו את סיכוייהם להימכר בחלון ההעברות בינואר או בקיץ הבא.

אם לסכם הכל בקצרה - מבחינת המועדון ושחקניו המשחק הערב הוא המאני טיים של המאני טיים.

מבחינה מקצועית, דוניס שוקל לחזור למערך של חמישה בהגנה. אייל גולסה ודן ביטון, שלא פתחו במשחק האחרון בליגה, אמורים לקבל את הקרדיט ב-,11 וגם מאור קנדיל, שכנראה יועדף על פני בן ביטון. בהתקפה נראה שיש התלבטות בין איתי שכטר לניק  בלקמן. אנריק סבוריט ואבי ריקן, שסבלו מפציעות, השתתפו באימון המסכם אך יתכן ויעדיפו שלא לסכנם.

Source: israelhayom

Similar news:

You may like

News/Politics 2020-08-19T19:19:37.479Z

Trends 24h

Latest

© Communities 2019 - Privacy