The Limited Times

Now you can see non-English news...

ביום שני ייקבע עתיד עונת היורוליג | ישראל היום

2020-05-23T06:20:51.397Z

ראשי המועדונים הבכירים והמזכ"ל ג'ורדי ברתומיאו ייפגשו בקרוב לישיבה שתכריע אם חוזרים לפעילות | כדורסל עולמי


בשבוע הבא ייפגשו ראשי המועדונים הבכירים והמזכ"ל ג'ורדי ברתומיאו לישיבה שתכריע אם היורוליג תחזור לפעילות • צסק"א, מילאנו ופנאתינייקוס מתנגדות להחלטה ובאסקוניה מביעה ספקות גדולים, אך במפעל אופטימיים לגבי חידוש העונה • בליגת העל מודאגים מהחידוש האפשרי

  • שחקני צסק"א. רוב הזרים חזרו לביתם

    צילום: 

    אלן שיבר

היום, 22 במאי, אמור היה להיות יום חג של הכדורסל האירופי. ארבע הקבוצות הגדולות ביבשת אמורות היו להתכנס לוועידת הפסגה של הענף באולם הענק בקלן (20 אלף מקומות ישיבה) ולקיים בו את הפיינל פור ה־19 של היורוליג.

אלא שבמקום זאת הקבוצות הגדולות והקטנות יכססו ציפורניים עד ליום שני הקרוב, עת 11 הקבוצות המקימות של היורוליג יקיימו שיחת וידאו שבה יכריעו אם עונת 19/20 שהופסקה בתחילת מארס תחזור בתחילת יולי.

נכון לישיבה האחרונה ב־23 באפריל של אותם 11 מועדונים (אולימפיאקוס ופנאתינייקוס, ברצלונה, ריאל מדריד ובאסקוניה, פנרבחצ'ה ואנאדולו אפס, צסק"א, מילאנו, ז'לגיריס ומכבי ת"א), היה רוב ברור להחלטה לסיים את העונה. אולם לחץ גדול שהפעילה חברת האנטרטיינמנט IMG על ראשי היורוליג לחדש את המשחקים, הוביל לדחיית ההחלטה לשני הקרוב (25 במאי).

IMG היא החברה הכלכלית של היורוליג. הכנסותיה (ספונסרים וזכויות שידור) נפגעו בצורה חדה עקב הפסקת המשחקים, והחזרתם תשיב לה חלק מהכספים שהובטחו. לכן היא לוחצת על ראשי היורוליג והקבוצות שלא לסגור את הליגה, ובחודש האחרון פועלת להחזרת המשחקים.

בשבועיים האחרונים חלה תפנית. לנוכח החזרה לשגרה באיטליה, בספרד ובישראל, ראשי היורוליג פתחו בשיחות שכנוע כדי לחדש את המשחקים. מתוך 11 הקבוצות, צסק"א מוסקבה ומילאנו מתנגדות לחידוש העונה. גם פנאתינייקוס מתנגדת עקרונית להחלטה לשוב לפעילות, ואצל באסקוניה הביעו ספקות גדולים לגבי חזרה. עם זאת, ביורוליג שוררת אופטימיות לגבי האפשרות שהעונה אכן תחודש. 

מזרחי וברתומיאו (מימין) // צילום: אלן שיבר

אצל האלופה הרוסית, שאיבדה בשבוע האחרון את רופא הקבוצה שמת מנגיף הקורונה, טענו שאין להם סיכוי להחזיר את הקבוצה למתכונת שבה היתה לפני כן. זאת לנוכח העובדה שהנגיף התפרץ בצורה מאסיבית ברוסיה ונמלי התעופה סגורים לטיסות בינלאומיות עד לאמצע חודש יולי. שחקני צסק"א שוחררו בתחילת אפריל וחזרתם מוטלת בספק גדול. במילאנו היו נצורים בבתים בסגר מוחלט מתחילת מארס, ואינם רואים כיצד אפשר לחזור לכושר משחק מלא.המכשול הספרדי

כמה הצעות לסיום העונה יועלו כנראה בישיבה. עד עתה דובר על התכנסות של 18 הקבוצות בעיר מסוימת שטרם נקבעה (קובנה ובלגרד המועמדות העיקריות), והחל מ־4 ביולי יתקיימו ששת מחזורי הליגה הנותרים ואז פלייאוף (שיתפרס על פני חמישה־שישה ימים) בשיטת פיינל 8. אולם עקב האפשרות שכמה קבוצות לא יוכלו להתייצב למשחקים, ייתכן טורניר מוקטן יותר.

בעיה נוספת שביורוליג ייאלצו להתמודד איתה היא טורניר סיום העונה בליגה הספרדית החל מ־26 ביוני ועד 10 ביולי.

כמו כן, ביורוליג הודיעו בחודש אפריל כי "אם קיימת סכנה לקבוצה מסוימת או באזור ספציפי, היא לא תשוב לשחק". בצסק"א יבהירו ליורוליג שהם כרגע באזור מסוכן, ולא יהיה פשוט לכופף את דעת הרוב בניגוד לרצון הרוסים. 

בימים האחרונים חטפו ראשי היורוליג מכה כאשר כמה קבוצות - בילבאו, דרושאפקה וריטאס וילנה - הודיעו על עזיבת היורוקאפ ועל חבירה לליגת האלופות של פיב"א. ביורוליג חוששים שקבוצות נוספות ינשרו, ולכן ביום שני גם יוצעו מתווה לסיום עונת היורוקאפ ומבנה היורוליג בעונה הבאה.

מי שיעקבו בעניין אחרי הישיבה ביום שני הקרוב הם ראשי ליגת העל וקבוצות הליגה בישראל. עקב הכרזתה של מכבי ת"א כי תשחק ביורוליג אם יוחזר, חידוש משחקי היורוליג ייצור בעיות קשות, כגון הקטנת הסכומים לקבוצות הליגה. "זאת תהיה קריעה גדולה אם יחדשו את היורוליג", אמר שלשום אחד מראשי הליגה. 

This news is expired in our cache, please access its source.

Source: israelhayom

Similar news:

You may like

Trends 24h

Latest

© Communities 2019 - Privacy