The Limited Times

Now you can see non-English news...

מדינה בפקק: עומסי תנועה כבדים בגלל מחסומי המשטרה ברחבי הארץ | ישראל היום

2020-09-21T04:56:14.630Z

| בארץ


מדינה בסגר: לאחר שלושה ימים של חג, אזרחי ישראל מתרגלים למציאות חדשה • פקקי ענק בצירים המרכזיים ברחבי הארץ • 38 מחסומים משטרתיים פרוסים במרחב הבין-עירוני • במקביל יפעלו פקחים למניעת התקהלויות ופעילות בתי עסק • לרשימת העומסים המלאה

מדינה בסגר: פקקי ענק נרשמו הבוקר (שני) בצירים המרכזיים ברחבי הארץ, לאור פריסתם של 38 מחסומי משטרה שהוצבו במטרה לפקח על שמירת תקנות החירום שאישרה הממשלה בשבוע שעבר.

משה בן שמחון

בהערכת מצב שהתקיימה אמש הוחלט כי 38 מחסומים יוותרו במרחב הבין־עירוני וימשיכו לפעול במתכונת של מחסום נושם תוך בידוק אקראי. כמו כן, יינתן דגש מיוחד למניעת התקהלויות ופעילות בתי עסק בהתאם לתקנות.

פקקי תנועה הבוקר בעקבות מחסומי המשטרה:  

כביש 4 - משומרת לעין המפרץ ובהמשך מגהה עד למסובים וממחלף עד הלום למחלף אשדוד

כביש 2 - מאולגה לינאי

כביש 57 - מניצני עוז לתנובות

כביש 20 - מגלילות רוקח ובכיוון ההפוך ממבוא איילון לקוממיות

כביש 40 - מקסטינה לצומת ראם

"האתגר הוא לוודא את קיום ההנחיות"

בתוך כך, קבינט הקורונה צפוי להתכנס בצהריים ולדון בהמשך המגבלות. שר הבריאות אדלשטיין סבור שיש צורך בהחמרת הסגר בזמן הקרוב. גורם בכיר במשרד הבריאות הוסיף: "צריך לעקוב ולראות מה קורה בהתנהגות הציבור ובתחלואה. כמובן שלא נראה מיד תוצאות. החמרה בסגר היא בהחלט אפשרות, אם לא תהיה התנהגות ציבורית שתוריד את התחלואה".

מנגד, במשרד האוצר מתנגדים להחמרת המגבלות על הציבור. לדברי שר האוצר, ישראל כץ: "מקומות העבודה הפרטיים שאינם מקבלים קהל חייבים להישאר פתוחים, כפי שנקבע בהחלטת הממשלה, כדי לאפשר את פעילות המשק. האתגר המשותף של הממשלה, עם צמרת המגזר העסקי ועם מנהלי המפעלים והעסקים ועם כוחות האכיפה, הוא לוודא קיום קפדני של הנחיות הבריאות והתו הסגול. מקום עבודה שלא יקפיד ייסגר, ללא קבלת סיוע כלשהו מהמדינה".

עוד הוסיף כי "אכיפת המגבלות בשאר התחומים חייבת להיעשות ללא פשרות ובמלוא העוצמה. מי שמקיים בזדון ובניגוד להוראות אירוע בעל סיכון הדבקה, כמו חתונה או מסיבה, חייב להיעצר בהאשמה של סיכון חיים, ולעמוד לדין. אחרי עשרה מעצרים האירועים האלה יפסקו".

על הסיוע לעסקים אמר כץ: "רשת הביטחון הכלכלית שפרשנו למשך שנה שלמה לשכירים, לעצמאים ולבעלי העסקים עובדת מצוין, וכעת אביא לממשלה את התוכנית המשלימה עליה הכרזנו, כולל הורדת שכר השרים והח"כים, הגמשת הקריטריונים והורדת הרף ל-25% לקבלת מענקים והחזרי ארנונה, כדי לאפשר לעוד עסקים לקבל סיוע. כמו כן, קבענו תמריץ לשימור עובדים, לעסקים שיישארו פתוחים וישמרו את העובדים במקום עבודתם". היום התוכנית צפויה לעלות לאישור הממשלה.

 "לא עמדנו בהסכם"

לפי צוות המומחים של האוניברסיטה העברית, אלף בני אדם נוספים צפויים למות בישראל מנגיף הקורונה עד נובמבר, והמספר יוכפל אם הסגר לא יתהדק. על-פי מסמך שהצוות הפיץ אתמול, תוך שבועיים צפויים להיות בישראל כ-250 חולים מונשמים.

ממונה הקורונה, פרופ' רוני גמזו, אמר אתמול (ראשון) לחדשות 12: "לא עמדנו בחוזה החדש מול הציבור, אבל גם הציבור לא עמד בו". עוד הוסיף כי הוא צופה שמספר החולים במצב קשה בישראל יגיע ל-800 בתוך שבוע. בנוסף, פרופ' גמזו הנחה את בתי החולים לפתוח מחלקות קורונה נוספות: "אנחנו בשעת חירום. נתתי הוראה לכל בתי החולים לפתוח מחלקות קורונה נוספות".

This news is expired in our cache, please access its source.

Source: israelhayom

Similar news:

You may like

Trends 24h

News/Politics 2020-10-21T18:29:15.802Z

Latest

© Communities 2019 - Privacy